Adrian Furman właściciel agencji e-kreacji Grupa AF sp. z o. o.:
Stworzyłem sytuację na rynku pracy, w której moja firma stała się potrzebna.

Tak odpowiada Adrian, kiedy jest pytany czy założył firmę, bo zmusiła go do tego sytuacja na rynku pracy. Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i założył agencję e-kreacji we Wrocławiu, w której obecnie zatrudnia 20 osób, z czego zdecydowana większość to osoby z niepełnosprawnością. Dzięki temu daje im możliwość rehabilitacji zawodowej i konkurowania na otwartym rynku pracy. Jego pracownicy zajmują się projektowaniem i tworzeniem stron WWW, pozycjonowaniem, oraz kreowaniem wizerunku firm we Wrocławiu

Zdjęcie przedstawia Adriana Furmana, założyciela agencji e-kreacji Grupa AF, tworzenie stron wwwMożna o nim powiedzieć wiele, rzeczy: przedsiębiorca, bloger, nawet tyran, ale najbardziej pasuje wizjoner. Chciał stworzyć miejsce, gdzie niepełnosprawni będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe i aktywizować się na rynku pracy tak jak każdy inny człowiek.
Swoją przygodę z biznesem zaczął dość wcześnie, bo w wieku 20 lat założył pierwszą działalność. Importował aparaty fotograficzne, jednak po niespełna dwóch latach firma zakończyła działalność.

Jak twierdzi obecnie, liczy się tylko Internet i możliwości jakie daje.

W 2011 roku postanowił założyć agencję e-kreacji Grupa AF, w której głównym celem poza projektowaniem stron internetowych była pomoc osobom niepełnosprawnym w aktywizacji zawodowej. Obecnie agencja mieści się w charakterystycznym najwyższym budynku w Polsce- Sky Tower we Wrocławiu.

Jego życiowym celem jest polepszenie wizerunku osób z niepełnosprawnością, dlatego jego firma z Wrocławia przyjęła taka misję. Promuje ich (jak również swój) wizerunek jako ludzi zdolnych do konkurencji na otwartym rynku, podejmujących się najtrudniejszych zadań. Są wśród nich osoby projektujące strony WWW, marketerzy, pozycjonerzy i programiści.

W swoim dorobku ma również:

  • Piastowanie funkcji podinspektora ds. osób niepełnosprawnych przy MOPS w Świdnicy, gdzie za swojej kadencji przyczynił się do polepszenia życia osób niepełnosprawnych oraz do edukacji społeczeństwa.
  • Był panelistą na kongresie regionów w Świdnicy,
  • Pełnił funkcję skarbnika z organizacji pożytku publicznego.

Ostatnimi czasy skupia się na rozwoju agencji, ponieważ twierdzi, że przez prace dawaną osobom z niepełnosprawnością można pomóc najwięcej.